Objavte rozprávkový svet

Krajina Lubetha

Popis knihy

Do krajiny Lubetha prichádza skupina detí, aby v lesnom prostredí rodinnej chaty strávila týždeň plný zábavy a oddychu. Netušia, že les skrýva tajomstvá. Deti sa ocitnú na rozhraní dvoch svetov: sveta ľudí a sveta škriatkov, víl a iných tajomných bytostí. V tom istom čase sa v lese pri šume mohutného stromu zrodí škriatok, ktorý hľadá svoje poslanie spolu so svojskou kamarátkou vílou. V krajine Lubetha sa začnú diať nevysvetliteľné veci, ktoré sa snažia deti vyriešiť. Pre koho si nepriateľská Ronda priniesla do tábora klietku? Na koho sa hnevá tajomný Čiernofúz? Podarí sa škriatkovi a víle nájsť stratené meno?

Prečo vznikol projekt KRAJINA LUBETHA?

Keď som prišla s myšlienkou projektu KRAJINY LUBETHA, mnoho ľudí len nechápavo krútilo hlavou. Povedala som si, len nech si ňou krútia, aspoň si ju rozcvičia a pozrú sa aj na inú stranu, ako vpred.

Vytvorili sme skutočnú rozprávkovú krajinu, miesto, ktoré bude rodiny spájať, vráti ich do prírody, podporí detskú fantáziu a zároveň spojí rodinu aj pri čítaní knižky. Každý, kto si knižku prečíta, či už je to dieťa alebo dospelý, túži vidieť krajinu Lubetha na vlastné oči. A to je na tom to skvelé! Že je to možné!

Pripravovaná súťaž pre každé dieťa má podporiť mladé talenty, dať im šancu stať sa výnimočnými a dať im možnosť splniť si svoj sen. Našim cieľom je deťom ukázať aj inú cestu, akú nám ukazuje spoločnosť: „To nie je možné, to sa nedá, atď.“
Všetko sa dá. Buď tým, kým chceš. Neboj sa snívať a ver v svoje sny. Cesta nemusí byť jednoduchá, ale do cieľa sa dostaneš, ak budeš naozaj chcieť. Toto je cesta, ktorú ukazujem svojim deťom a chcem ju ukázať každému dieťaťu, ktoré sa mi podarí osloviť.

O tom je aj séria našich kníh. Každý, kto sa zapojí, bude odmenený rozprávkovým diplomom Krajiny Lubetha. Jednotlivé diela budú postupne zverejňované na facebookovej stránke Chata Lubetha. Po vyhodnotení súťaže sa na Chate Lubetha bude konať vernisáž súťažných diel. 

Výherná ilustrácia a výherné dielo literárnej súťaže budú zverejnené v pokračovaní KRAJINA LUBETHA II. Špeciálna súťaž pre triedne kolektívy má aj špeciálnu cenu: výlet do Krajiny Lubetha. Samozrejme, výhercovia budú ohodnotení aj vecne.

Od spustenia projektu sme objavili už niekoľko detských talentov. Je ním výherca ilustrácie, ktorá je už zverejnená v knižke, študentka – autorka animácie našich hlavných hrdinov, aj študent, ktorý pracuje na interaktívnej aplikácii KRAJINA LUBETHA.

Tešíme sa, koľko talentov sa nám ešte podarí objaviť a zároveň podporiť.
Postupne vám budeme ukazovať výsledky našej práce. Knižkou KRAJINA LUBETHA sa nič nekončí, práve naopak, všetko sa len začína. Kto má chuť sa k nám pripojiť, každú pomoc privítame. Už sa k nám pripojil spevák Juraj Hnilica a zložil skvelú skladbu KRAJINA LUBETHA, aj jeho kamarát Zdeno Ziman, ktorý k skladbe robí videoklip.

„Keď sa odvážime vykročiť, zájdeme ďaleko, ale keď spojíme svoje sily, zájdeme ešte ďalej.“

Dlho som sa hrala s otázkou: Čo urobiť? Čo by malo nejaký zmysel? Čo tu po nás ostane? Dostala som na ňu odpoveď: KRAJINA LUBETHA.

kniha Krajina Lubetha

Objednajte si knihu Krajina Lubetha

Zakúpiť si ju môžete priamo na Chate Lubetha alebo prostredníctvom eshopu.